Program Moje Boisko-Orlik 2012

Brak opisu obrazka

W ramach programu „Moje Boisko-Orlik 2012” Gmina Lubsza realizuje na terenie Publicznego Gimnazjum w Kościerzycach projekt budowy kompleksu sportowego, który składał się będzie z boiska piłkarskiego o nawierzchni z trawy syntetycznej, boiska wielofunkcyjnego do koszykówki i piłki siatkowej, budynku sanitarno-szatniowego. Kompleks będzie oświetlony, a także wybudowane zostaną chodniki i dojazd.
Gmina Lubsza pozyskała na budowę kompleksu dotację celową w kwocie 833.000,00 zł
z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z Województwa Opolskiego. Wkład własny Gminy Lubsza pochodzi z podatków mieszkańców, w tym między innymi z firm posiadających transport ciężarowy.
Po oddaniu obiektu do użytkowania będzie on ogólnodostępny i korzystanie z niego będzie bezpłatne. Na obiekcie organizowane i prowadzone będą systematyczne zajęcia i imprezy sportowe.

Gmina Lubsza
ul. Brzeska 16