Wzmocnienie programów rozwojowych w szkołach podstawowych - rozwój kompetencji życiowych uczniów w gminie Lubsza

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Poddziałanie 9.1.2

Okres realizacji projektu: od 01.01.2011r. do 31.03.2012r. Całkowita wartość projektu wynosi 465.966 zł. Projekt w 100% jest finansowany ze środków unijnych. W projekcie bierze udział 419 uczniów z 5 szkół podstawowych na terenie Gminy Lubsza: PSP Czepielowice, PSP Dobrzyń, PSP Lubsza, PSP Mąkoszyce, PSP Michałowice SPSK. W ramach projektu realizowane są następujące zajęcia dydaktyczne: język angielski metodą internetową przy użyci komputerów i platformy e-learningowej , indywidualne zajęcia logopedii, zajęcia rozwijające umiejętności przyrodnicze – zajęcia teoretyczne i zajęcia doświadczalne, a także zajęcia wyrównawcze z matematyki oraz zajęcia z uczniami zdolnymi z matematyki. Do prowadzenia wszystkich zajęć zatrudniono 16 wykwalifikowanych nauczycieli.

W ramach projektu podczas wakacji letnich 2011r. odbyły się dwa obozy tematyczne, których organizatorami była Gmina Lubsza:

- w okresie od 4 – 11 lipca 2011r. - obóz matematyczny w Karpaczu.

W obozie matematycznym wzięło udział 45 uczniów z klas V i VI wszystkich 5 szkół podstawowych biorących udział w projekcie. Obóz był kontynuacją zajęć
matematycznych, realizowanych podczas roku szkolnego. Oprócz nauki matematyki, gier i zabaw sportowych, ognisk i dyskotek uczniowie wzięli udział w licznych wycieczkach:
- wycieczka do Westernowego Miasteczka pod Kozią Skałą,
- wyjazd do Explora Park w Wałbrzychu,
- wycieczka do Muzeum Zabawek i Świątyni Wang,
- wycieczka do Parku Miniatur w Kowarach,
-wycieczka do Szklarskiej Poręby: Muzeum Mineralogiczne, Muzeum Ziemi, Stara Hata Walońska, Leśna Huta,
- wycieczka do Pragi.
Podczas obozu zorganizowano konkurs matematyczny, najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni książkami.

Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

- w okresie od 5 – 13 sierpnia 2011r. odbył się obóz przyrodniczy obóz naukowy w Karpaczu.

Obóz przyrodniczy zorganizowany został dla 12 najlepszych uczniów biorących udział
w zajęciach przyrodniczych w 3 szkołach. Podczas wyjazdu do Karpacza młodzież uczestniczyła w licznych wycieczkach:
- ogród botaniczny, ZOO, ogród japoński  we Wrocławiu,
- piesza przyrodnicza wycieczka edukacyjna na Zamek Chojnik,
- Westernowe Miasteczko,
- Kopania Uranu, Sztolnie w Kowarach, Park Miniatur w Kowarach,
- piesza wycieczka przyrodniczą ścieżką na Śnieżkę,
- Świątynia Wang, Muzeum Zabawek,
- wycieczka do Skalnego Miasta, ZOO Safari w Czechach,
- wycieczka piesza do Wodospadu Szklarki, Muzeum Mineralogiczne, Dinopark
w Szklarskiej Porębie,
- wycieczka do Czeskiego Raju.
Na obozie organizowane były również zajęcia teoretyczne z przyrody, konkursy, kalambury i dyskoteki. Młodzież oglądała także ciekawe filmy przyrodnicze. Podczas obozu zorganizowano konkurs przyrodniczy, najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni książkami.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka    Brak opisu obrazka

W ramach projektu planowana jest również organizacja obozu językowego.

Brak opisu obrazka  Brak opisu obrazka

Gmina Lubsza zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych do udziału w obozie językowym organizowanym w terminie 16-20 stycznia 2012 r.

Lokalizacja: Zakopane
Ilość miejsc: 35;
Ilość godzin zajęć języka angielskiego: 20
Warunki uczestnictwa: w obozie wezmą udział dzieci z klas IV-VI. Warunkiem zakwalifikowania się do udziału w obozie są najwyższe wyniki w nauce języka angielskiego oraz najwyższa frekwencja grup. Organizator przy doborze dzieci na wyjazd będzie kierował się możliwością prowadzenia zajęć na obozie na zbliżonym poziomie zaawansowania.
Kwalifikacji grup na wyjazd dokona zespół projektowy w porozumieniu z nauczycielami.

Brak opisu obrazka  Brak opisu obrazka

W ramach projektu  POKL Poddziałanie  9.1.2 „Wzmocnienie programów rozwojowych w szkołach podstawowych „rozwój kompetencji życiowych uczniów w gminie Lubsza” został zorganizowany obóz językowy w terminie 16-20 stycznia 2012 r., w którym udział wzięło 36 dzieci ze szkół podstawowych. Warunkiem zakwalifikowania się do udziału w obozie były najwyższe wyniki w nauce języka angielskiego oraz najwyższa frekwencja grup.
Podczas obozu:
1.      Odbywały się zajęcia z j. angielskiego oraz  konkursy z j. angielskiego wraz z nagrodami
2.      Przeprowadzone zostały zajęcia z nauki jazdy na nartach na stoku Pardałówka w Zakopanem oraz na Bani w Białce Tatrzańskiej.
3.      Zorganizowano  kulig z pochodniami, pieczeniem kiełbasek, herbatą w góralskim szałasie oraz dyskoteką.
4.      Dzieci zwiedziły Zakopane, spacerowały po Krupówkach, robiły  zakupy, były na basenach termalnych Terma Bania w Białce Tatrzańskiej.

W czwartek pod Wielką Krokwią uczestnicy obozu byli obecni  na skokach narciarskich

Poddziałanie 9.1.2

Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Lubszy :

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Mąkoszycach:

-matematyka

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Publiczna SzkołaPodstawowa w Michałowicach:

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Publiczna SzkołaPodstawowa w Dobrzyniu