Spotkanie przedszkolaków z psem policyjnym

Dzieci zgromadziły się na placu przedszkolnym, aby wysłuchać pogadanki przygotowanej przez pana policjanta na temat zachowania ostrożności wobec zwierząt, potrzeby dbania o psy oraz właściwego zachowania się w przypadku ataku ze strony psa.
Psiak  pod kierownictwem opiekuna prezentował swoje umiejętności i wysoki stopień wyszkolenia – tresury. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się jak reaguje na komendy pana policjanta.
Dzieci bardzo chętnie uczyły się jak należy zachowywać się podczas głaskania obcego zwierzęcia oraz jakie pozycje należy przybrać w razie ataku agresywnego psa. Po omówieniu tematu wszystkie dzieci zgodnie krzyczały – Nie uciekamy! Dowiedziały się one bowiem, że w razie ataku zwierzaka należy przybrać pozycję „naleśnika” lub „drzewa”. Są to najbardziej bezpieczne pozycje w razie takiego zdarzenia.
Przedszkolaki na pewno długo będą pamiętały tą nietypową wizytę. Było to bardzo udane spotkanie. Dzieci były zachwycone psem policyjnym.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka