Jasełka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mąkoszycach

Tradycją Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mąkoszycach jest organizowanie od lat spotkań jasełkowych i koncertu kolęd dla mieszkańców Mąkoszyc oraz okolicznych wsi Gminy Lubsza. Tegoroczne spotkanie jasełkowe odbyło się 16 grudnia 2012r. w hali sportowej. Na spotkanie przybył Wójt Gminy Lubsza, Radni, Sołtysi oraz bardzo liczne grono mieszkańców. Przedstawienie Jasełkowe zostało wyreżyserowane przez p. mgr Liliannę Zakrzewską. Udział w przedstawieniu brały przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych. Młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się  do występu, a rodzice włożyli wiele starań aby sprostać wymaganiom małych artystów i spełnić ich oczekiwania przygotowując piękne stroje i odpowiednią charakteryzację. Przedszkolaki prezentowały się doskonale w dziełach sztuki krawieckiej swoich rodziców. Oprócz aniołków, pasterzy, królów na scenie wystąpił malutki świerszcz, radosna myszka , Indianin, dzieci z Chin, Afryki, Hawajów i Polski. Umiejętności aktorskie grupy przedszkolaków były na bardzo wysokim poziomie, a swoboda i pewność artystów wprawiała w zdumienie  nie tylko rodziców, ale także zaproszonych gości. Maluchy zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w tak swobodny sposób że wprowadziły   w zdumienie i zachwyt całą publiczność. Wielu gości słuchając kolęd   i pastorałek miało łzy w oczach. Małym aktorom należą się pochwały   za pokonanie tremy, wczucie się w rolę, piękny taniec, a przede wszystkim  za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko nagrodzone gromkimi brawami. Koncert Kolęd rozpoczęli uczniowie Zespołu „Raptus”, który od kilku lat reprezentuje naszą szkołę   i gminę na różnych konkursach. Piękne kolędy odśpiewane przez uczniów zakończyły część artystyczną. Pani Dyrektor Krystyna Ślusarek w imieniu nauczycieli, pracowników i uczniów złożyła na ręce Pana Wójta Bogusława Gąsiorowskiego życzenia świąteczne dla wszystkich mieszkańców gminy  a przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonany stroik. W miłej atmosferze zbliżających się Świat Bożego Narodzenia zakończono część artystyczną. Organizatorzy Jasełek przygotowali również kiermasz stroików, ozdób świątecznych i ciasteczek. Przedstawiciele zachęcali gości do udziału    w kiermaszu świątecznym.

Lilianna Zakrzewska
                                                                                  Krystyna Ślusarek